„Fundacja Save the planet powstała w październiku 2013 roku w Poznaniu pod nazwą Fundacja Good Time. Był to projekt, który w swoich założeniach miał wspierać utalentowane osoby w zrobieniu pierwszego kroku w swojej karierze. W związku z tym zdecydowaliśmy się na otwarcie klubu muzycznego ze sceną i własną radiostacją. (dowiedz się więcej)

W styczniu 2020

nastąpił przełom

Coraz więcej informacji o negatywnych zmianach klimatycznych skłoniło nas do ukierunkowania swoich działań na proekologiczne. Mamy nadzieję, że naszym nowym projektem Save the planet nie tylko zmienimy świadomość ludzi, ale również ich konsumenckie zachowania. Chcemy aktywnie wpływać na ograniczenie destrukcyjnych działań człowieka, z myślą o przyszłości naszej planety.

Misją Fundacji Save the planet jest:

Ratowanie naszej planety oraz
ludzi, zwierząt i roślin

Nasze działania skierowane są głównie w stronę osób zmieniających swoje dotychczasowe spojrzenie na środowisko, w którym żyją. Celem jest uświadomienie sobie odpowiedzialności za dalsze losy planety, wszystkich żyjących organizmów, w tym innych ludzi oraz przyszłych pokoleń.

Postulaty do organizacji
rządzących,

które będą miały na celu wprowadzenie odpowiednich regulacji, ustaw i zwolnień podatkowych. Będziemy naciskali polski rząd do promowania wśród firm i przedsiębiorstw nowego podejścia do biznesu, które powinno być oparte o poszanowanie zdrowia i życia ludzi oraz naszej planety.

Save the planet. Save our future.

BIO ZAŁOŻYCIELA

Dariusz Stasik jest inwestorem, wizjonerem i filantropem, a także entuzjastą idei Smart City oraz Save the planet, a co za tym idzie – wyjątkowych projektów tworzonych i wdrażanych przez niego właśnie w tych obszarach. Speeker na wielu konferencjach poświęconych tematyce smart city, nowych trendach w budownictwie, powierzchniach handlowych i biurowych, sukcesji w firmach rodzinnych oraz szeroko pojętej ekologii m.in. Smart City Forum w Warszawie, IMPACT w Krakowie, Kongres Nowoczesnej Dystrybucji w Warszawie, czy Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych w Poznaniu.

Jest właścicielem polskiej rodzinnej firmy W.P.I.P., która jest projektantem i generalnym wykonawcą nowoczesnego budownictwa przemysłowego, biurowego i mieszkaniowego. Siedzibą firmy jest Smart Building Center w Jasinie koło Poznania, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków smart w Polsce! zobacz więcej tutaj

Jest także współwłaścicielem firmy W.P.I.P.- MARDOM, która jest generalnym wykonawcą budownictwa mieszkaniowego oraz właścicielem firmy UNIMA SYSTEM producenta aluminiowej stolarki fasadowej oraz klap dymowych i świetlików dachowych, zobacz więcej: www.unimaplus.pl

Jest założycielem, pomysłodawcą i inwestorem w projekcie Save the planet pełniąc funkcję CEO. Save the planet to duży projekt obejmujący: Save the planet Experience Center – Megastore, Save the planet E-Megastore – platforma e-commerce, Fundację Save the planet oraz Save the planet TV Channel. Na TV Channel można obejrzeć jego autorski LIVE “Świat po koronawirusie”, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi oraz dołączonymi korespondentami próbuje stworzyć wizję nowego świata oraz przygotować nas na nadchodzące zmiany w wielu omawianych obszarach naszego życia i gospodarki.

Prywatnie jest miłośnikiem muzyki klubowej i DJ-em, kolekcjonerem czarnych płyt oraz ekspertem w obszarze muzyki lat 70-ych, 80-tych i 90-tych. W projekcie Good Time Radio był także jednym z prowadzących własną audycję: Good Time For Electronic Wave o muzyce elektronicznej new wave i new romantic lat 80-ych. Uwielbia gotować i jeść, szczególnie kuchnię włoską, hiszpańską, grecką i azjatycką, oczywiście zawsze z kieliszkiem dobrego wina i w dobrym towarzystwie. Ostatnio dzięki pracy nad projektem Save the planet zgłębia zakamarki kuchni makrobiotycznej i surowej, a także pogłębia wiedzę w obszarze medycyny alternatywnej, holistyki, jogi, pilates’u oraz sztuki alternatywnej TrashART. W jednym zdaniu można powiedzieć, że jest to kreatywna i artystyczna dusza z optymistycznym podejściem do życia.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.