Historia Fundacji

Save the planet

KRÓTKA HISTORIA FUNDACJI

Fundacja Save the planet powstała w październiku 2013 roku w Poznaniu pod nazwą Fundacja Good Time. Założycielem jest Dariusz Stasik – Prezes i główny sponsor oraz jego dwójka przyjaciół wspierająca działania operacyjne Artur Mikuła – Przewodniczący Rady Nadzorczej i Michał Przybylski – Dyrektor Kreatywny.

Początkowo był to projekt, który w swoich założeniach oprócz działań proekologicznych miał wspierać także utalentowane osoby w zrobieniu pierwszego kroku w swojej karierze. Dlatego też, zdecydowaliśmy się na OTWARCIE klubu muzycznego ze sceną i własną radiostacją. Celem było m.in. promowanie debiutujących artystów. Pierwszą miejscówką były poznańskie kontenery, czyli KontenerART.

Zobaczcie co się tam działo

Potem przenieśliśmy się w okolice Starego Rynku tworząc
Good Time Caffe&Lunch z profesjonalną Radiostacją i Sceną Muzyczną.

Występy live:

W 2015 roku klub i radiostacja zawiesiły swoją działalność.

Wspieraliśmy głównie artystów w kręgach muzycznych i plastycznych, a także sportowców.

W tym miejscu pragniemy wyrazić ogromne podziękowania dla Wszystkich, którzy budowali z nami Klub i Radiostację!

Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim:

TO BYŁ NIESAMOWITY CZAS!!!

Zobaczcie także nasze wywiady, było ich mnóstwo:

W 2018 roku Fundacja Good Time, stała się organizacją użytku publicznego
i uzyskała możliwość pozyskiwania środków z 1% podatku dochodowego od osób prywatnych.

DZIAŁANIA FUNDACJI

W latach 2013-2019 Fundacja Good Time m.in.

Zorganizowała 2 konkursy muzyczne Discovered By Good Time Radio z nagrodami pieniężnymi dla artystów oraz udziałem znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej w jury. Byli to m.in. Grzegorz Skawiński (Kombii), Natalia i Paulina Przybysz, Tytus (Acid Drinkers), Tomek Makowiecki, Aga Zaryan, Łona&Weber oraz wielu innych.

Wydała potrójny album CD Discovered By Good Time Radio ze zwycięskimi i wyróżnionymi artystami z ww. konkursów.

Zorganizowała Festiwal Muzyczny STREFA KULTURY na poznańskim Sołaczu z gwiazdami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Artur Rojek, Pokahontaz, Grubson, Marika, Tomek Makowiecki, Papa Dance, Golden Life, Róże Europy i wielu innych.

Organizowała przez 2 kolejne lata stoiska targowe z mini sceną podczas Europejskich Targów Muzycznych
„Co jest grane?” w Warszawie.
Była też patronem i prowadzącym line-up na głównej
scenie targowej. Przeprowadziliśmy również wiele wywiadów.

Zobaczcie co się tam działo

Zorganizowała koncert Kasi Kowalskiej w Poznaniu

promujący jej powrót na scenę muzyczną po 10 latach

Współorganizowała wernisaż prac malarki Asi Piasny

„One Moment in Tango”

Była współorganizatorem Festiwalu Spring Break w Poznaniu

udostępniając swoje miejsce w Good Time Radio Caffe & Lunch na studio prasowe festiwalu, tworząc przy tym w swoim klubie jedną ze scen festiwalowych.

Była współorganizatorem Festivalu Mediations Biennale w Poznaniu,

tworząc kulturalno-informacyjny pawilon festiwalowy w centrum Poznania.

Wsparła wielu artystów w początkach ich kariery m.in. poprzez

kręcenie za darmo dziesiątek profesjonalnych live teledysków z ich występów na scenie Good Time Radio (często pierwszych profesjonalnych materiałów w karierze tych artystów).

Objęła mecenatem artystycznym poznański zespół RUST:

wydając 2 płyty, produkując 5 teledysków, promując trasy koncertowe (w tym zagraniczne), wydając materiały reklamowe, gadżety dla fanów oraz opłacając sale prób i sesje nagraniowe.

Zespół dzięki promocji i wsparciu Fundacji został laureatem konkursu eliminacyjnego, dzięki czemu wystąpił na głównej scenie POL’and’ROCK Festiwalu w Jarocinie w 2018 roku (na scenie wspólnie z Jurkiem Owsiakiem)

Wsparła finansowo wiele społecznych instytucji

w trudnej sytuacji, jak m.in. poprzez remont w Ogrzewalni – Przytulisku Caritasu dla bezdomnych w Poznaniu, sponsorowanie Ogólnopolskiego Forum Młodych Pianistów im Gertrudy Konatkowskiej w Poznaniu, czy wsparcie finansowe poznańskiego Hospicjum Palium oraz krakowskiego Teatru Za Jeden Uśmiech.

Wsparła finansowo dziesiątki osób potrzebujących,

udzielając pomocy w chorobie i innych potrzebach.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.